ЗНО, навчальний рік, вступна кампанія: що сказали в МОН

08.04.2020 2 месяца тому.

Виконуюча обов’язки голови міністерства освіти і науки Любомира Мандзій розповіла про те, які зміни чекають школярів та абітурієнтів у зв’язку з введенням загальнонаціонального карантину через пандемію коронавірусу. Про це вона розповіла в інтерв’ю Liga.net, передають Букви. Сесії ЗНО будуть точно визначені після завершення загальнонаціонального карантину. Сам процес тестування буде стандартним – давати простіші завдання, або скасовувати здачу якихось предметів через карантин – не будуть. Щодо початку нового навчального року Мандзій зазначила, що все буде залежати від термінів завершення карантину. Поки що мова йде про 15 вересня (при завершенні карантину до травня) і 2 листопада (при завершенні карантину до червня). Варто додати, що якщо навчальний процес в країні не вдасться відновити до 1 червня, то у вересні можливе коригуюче навчання. Навчання в університетах для студентів другого, третього, четвертого курсів, може розпочатися 1 вересня. Також виконуюча обов’язки голови міністерства освіти і науки повідомила що учні 4 і 9 класів не повинні будуть писати державну підсумкову атестацію (ДПА) в кінці навчального року. Тобто на профтехосвіту вони зможуть вступати лише зі шкільним атестатом. З приводу вступу до першого класу Мандзій заявила, що залежно від того, коли закінчиться карантин, конкретні школи зможуть самостійно визначати – приймати документи для зарахування першокласників онлайн або ж переносити термін прийому. Любомира Мандзій також зазначила, що проект щодо доплати молодим вчителям передбачав, що більше 73 тисяч вчителів зі стажем менше 10 років повинні були отримати доплату в розмірі 21 тисяча 20 гривень. Доплату потрібно було дати в кінці року. Але через карантин це рішення скасували. Зарплати для вчителів в умовах карантину рахуються за середнім показником для конкретного педпрацівника.

Останні інтерв'ю

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49′ паралель директор клініко-діагностичного центру «Фармбіотест», професор, доктор біологічних наук Ігор Кузнєцов.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель виконуюча обов’язки директора Луганського обласного молодіжного центру Галина Посвалюк.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель методист міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради Людмила Степанівна Левицька.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель головний лікар Луганського обласного наркологічного диспансеру, завідувач кафедри неврології та наркології Луганського державного медичного університету, доктор медичних наук Микола Олексійович Овчаренко.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель консультант з регіонального розвитку Благодійної організації «Благодійний фонд всеукраїнське обєднання людей з наркозалежністю ВОЛНА» Олексій Квітковський.