Резерв

Фармбіотест: всеукраїнський благодійний проєкт BABY SCREEN запущено!

02.06.2021 5 месяцев тому.

В Україні стартував благодійний проєкт BABY SCREEN. Що символично, відбулося це 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей. Проєкт стартував у клініках Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України та у пологовому будинку міста Рубіжного (Луганська область). Саме в цьому місті розташований клініко-діагностичний центр «Фармбіотест», який є засновником цього благодійного проєкту.

Фармбіотест на сьогодні є передовим діагностичним центром, що має потужну сучасну лабораторію, яка здатна виконувати найскладніші дослідження у найкоротший термін. Як зазначають засновники проєкту BABY SCREEN, перший і найважливіший аналіз немовлят буде проводитися безкоштовно протягом року. Фармбіотест планує витратити на цей неонатальний скринінг близько 5 млн.грн.

Держава наразі пропонує у своїх пологових будинках аналізи крові у малюка тільки на 4 спадкових захворювання, тоді коли Фармбіотест здатен зробити скринінг на 31 захворювання!

При запуску цього проєкту у Києві, в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології (ІПАГ) були присутні Антипкін Ю.Г. – академік Національної Академії Наук України, директор ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової, президент Асоціації педіатрів України;

Знаменська Т.К. – доктор медичних наук, професор, заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ІПАГу, Президент Асоціації неонатологів України.

Тимко В.Г – фундатор та керівник проекту «BABY SCREEN» Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест».

Голота Т.В — молодший науковий співробітник відділення неонатології, керівник Центру катамнестичного спостереження.

Воробйова О.В — доктор медичних наук, провідний науковий співробітник відділення неонатології Інституту педіатрії, акушерства та гінекології.

До презентації у режимі ZOOM були також запрошені керівники медичних закладів, лікарі- неонатологи, педіатри, генетики, дитячі хірурги та анестезіологи, а також лікарі загальної практики сімейної медицини.

У вступному слові Юрій Григорович Антипкін підкреслив: «Розширений неонатальний скринінг новонароджених проводять у всьому світі. Ця безумовно необхідна діагностика повинна гарантуватися всім породіллям на рівні держави. Завдяки вчасно розпочатому лікуванню, можливо частково чи повністю зупинити розвиток метаболічних захворювань і зберегти життя дитині. За весь час існування проєкту «BABY SCREEN», ми неодноразово закликали державні установи звернути увагу на кричущу ситуацію. Сьогодні ж, ми можемо констатувати, ми знайшли надійних партнерів в особі клініко-діагностичного центру «Фармбіотест». Тож сподіваємося, що разом з колегами  зможемо надати реальну допомогу молодим батькам та врятувати максимальну кількість дітей від страшних наслідків метаболічних порушень. Разом ми намагаємося врятувати майбутнє нашої держави!»

Запуск проєкту «BABY SCREEN» одночасно відбувся також у пологовому будинку Рубіжного, міста Луганської області, де й розташований клініко-діагностичний центр Фармбіотест, лабораторія якого є єдиною лабораторією України, яка регулярно підтверджує якість проведених досліджень в міжнародних центрах. Зокрема, точність та правильність лабораторних вимірювань для «BABY SCREEN» перевіряються в Німеччині всесвітньо відомим центром Reference Institute for Bioanalytics, а також Центром з контролю та профілактики захворювань США – Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

У Рубіжному на презентації проєкту, яка відбувалася в приміщенні пологового будинку, були присутні як представники Фармбіотесту – Григорій Цапко (медичний директор) та Олексій Гуцол (виконавчий директор ФБТ), так і міський голова Сергій Хортів, а також Головний лікар міської лікарні Едуард Кравченко та зав. пологовим будинком Світлана Нєскородєва.

«Ми реалізуємо проєкт «BABY SCREEN» вже не перший рік. За цей час нам вдалося діагностувати важкі метаболічні порушення у багатьох малюків і дати їм шанс на здорове майбутнє. Цього року, в Міжнародний день захисту дітей, ми вирішили розпочати благодійний проєкт з розширеного неонатального скринінгу. В рамках цієї ініціативи за бажанням батьків ми будемо надавати можливість провести розширений неонатальний скринінг всім малюкам, які народяться на базі клінік наших партнерів. Це «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» в Києві, та на Луганщині — Рубіжанський пологовий будинок. Перший та найважливіший аналіз немовлят протягом року буде проводитися абсолютно безкоштовно. Ця акція – принципова позиція керівництва нашої компанії. Ми хочемо, аби всі маленькі українці мали можливість жити повноцінним життям», — зазначив на заході Григорій Цапко.

Таким чином, медики та науковці ставлять завдання — охопити максимальну кількість новонароджених сучасним методом діагностики важких спадкових захворювань і дати шанс на повноцінне і щасливе життя.

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Наші гості — Римма Зюбіна та Олег Коркушко

У студії радіо 49’паралель — одни з найвідоміших акторів України,…

Наші гості — Ірма Вітовська та Віталіна Біблів

08 жовтня до студії радіо 49’паралель завітали зіркові гості, які…

Актуальне інтерв’ю — Сергій Дорофєєв

Про фестивальне життя театру, про 80-річчя, про третій Всеукраїнський фестиваль…

Наші гості — Чемпіони Європи з пауерліфтингу

У місті Плзень Чеської Республіки з 3 по 8 серпня…

Актуальне інтерв’ю

Вступати чи не вступати — ось у чому питання. Перефразовуючи…