Прямий погляд

Знайомтеся, Новоайдарський обласний ліцей

Новоайдарський обласний ліцей оголошує набір на навчання до 5-11 класів.

До послуг Ваших дітей:

 • Поглиблене вивчення української, англійської мов та історії; двох іноземних мов;
 • навчання та виховання в світлих обладнаних класах;
 • досвідчені вчителі, вихователі ГПД, ввічливий персонал;
 • уроки комп’ютерної грамотності;
 • безкоштовні гуртки за інтересами;
 • психологічне розвантаження;
 • постійний медичний нагляд;
 • спортивна зала, тренажерна кімната, актова зала;
 • хореографічний клас;
 • кабінети трудового навчання.

Документи для вступу до школи:

 1. Заява на ім’я директора школи;
 2. Копія свідоцтва про народження дитини, копія ідентифікаційного коду;
 3. Медичні довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о — оригінал, №063/о — завірена копія.

Всі учні забезпечуються повним пансіоном та 5-ти разовим харчуванням!!!

Наша школа чекає на Вас за адресою:

Луганська область, смт. Новоайдар, вул. Віті П’ятьоркіна, буд 3,

тел. для довідок: +380990401351, +380958395149, +380509834000

03.06.2020

1939-1945 Ніколи знову

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року і тривала до 2 вересня 1945 року. Третій Рейх окупував Польську Республіку, а 17 вересня до цих дій долучився Радянський Союз. Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Загальне число загиблих під час Другої світової складає близько 65-70 млн осіб.

У Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

До Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні радіо 49’паралель запрошує долучитися до патріотичних акцій: «Квітка пам’яті», «Пам’ять про героїв нас єднає», «Журавлі пам’яті», «Джерело пам’яті», «Одне життя, один Меморіал!» та «Букет ветерану».

Квітка пам’яті

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак.

Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам’яті, з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника Першої світової війни Джона Мак-Крея «У полях Фландрії». Зображення уособлює квітку маку та кривавий слід від кулі. Згодом квітка уособила скорботу за полеглими усіх збройних конфліктів.

До Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні запрошуємо долучитись до акції «Квітка пам’яті»

Для участі в акції необхідно переглянути майстер-клас за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=zE9BNsTph7k та власноруч виготовити символ пам’яті – червоний мак  і розмістити своє фото або відео  за хештегом #квіткапамяті Організаторами акції є Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний центр народної творчості.

Пам’ять про героїв нас єднає

До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні запрошуємо долучитися до акції  «Пам’ять про героїв нас єднає».

Для цього до 9 травня, на своїй сторінці в соціальних мережах, потрібно розмістити  фото та опис героїчного життєвого шляху своїх земляків, рідних та близьких, які брали участь у Другій світовій війні.

Фото розміщується за хештегом #памятьпрогероївнасєднає

Організаторами акції є Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний центр народної творчості.

Час невладний над щирою вдячністю людських сердець, і скільки б не минуло років, пам’ять про величний подвиг воїнів-захисників житиме! 

Журавлі пам’яті

До Дня пам’яті і примирення у Управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва запускають акцію «Журавлі пам’яті»

Ідея акції – власноруч зробити і розмістити 8 травня на своєму вікні, балконі, дереві біля будинку паперових «журавликів», виконаних за технологією оригамі, які символізують душі загиблих у Другій світовій війні. Свої фото можна розміщувати під хештегом #нашіжуравлі

Майже кожна українська родина понесла втрати під час Другої світової війни. Ця історична подія віддаляється від нас в часі, але пам’ять про кожного конкретного загиблого має бути невід’ємною частиною всіх нас.

Такі «журавлики» виробляються з простого паперу, інструкція із виготовлення за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iIEbu7cdjx0

Джерело пам’яті

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні і увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортації та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни Управління культури, національностей та релігій ЛОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва започатковує дитячу акцію-челендж «Джерело пам’яті» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дітям Луганщини пропонується прочитати книгу або подивитись стрічку про Другу світову війну, а враження від прочитаного і побаченого відтворити у свої творчості: зробити малюнок або зіграти музичний твір. Результати дитячої творчості будуть розміщені у соціальних мережах.

Одне життя, один Меморіал!

З нагоди 75 річниці від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і засвідчення поваги до всіх борців, загиблих воїнів і жертв війни, управління культури, національностей та релігій ЛОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва започатковує дитячу акцію-челендж «Одне життя, один Меморіал!»

Аби сприяти формуванню у дітей почуття патріотизму і розкриттю сутності війни як лиха, що забирає найцінніше – людське життя, і унеможливлення повторення молодим поколінням помилок минулого, організатори пропонують дітям створити тематичну картину, на якій буде зображений уявний меморіал загиблим у Другій світовій війні. Малюнок може бути виконаний будь-яким доступним автору способом на папері (олівцями, аквареллю, гуашшю, пастеллю, маслом тощо) у будь-якій техніці. Щодо формату і технік жорстких вимог немає. Головне − малюнок, який покаже авторське бачення меморіалу!

За результатами челенджу буде створено єдиний візуальний меморіал Переможцям, який буде розміщений у соціальній мережі.

Букет ветерану

До 75-річчя від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на сторінці Луганського обласного Центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва у мережі Facebook проходитиме віртуальна виставка «Букет ветерану». Учням загальноосвітніх шкіл та шкіл мистецтв Луганської області пропонується створити віртуальний букет для ветерана Другої світової війни, який би вони хотіли подарувати, аби не складні карантинні обмеження.

Із фото учнівських робіт буде створено віртуальну виставку, яку можна буде переглянути онлайн сторінці Луганського обласного Центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва у мережі Facebook.

Друга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину. Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

07.05.2020

На зв’язку колектив Луганського українського театру!

Добрий день, шановні друзі!

На зв’язку колектив Луганського українського театру!

Сьогодні, коли обмеження в буденному розкладі життя торкнулися кожного, надзвичайно важливо підтримувати одне одного, допомагати, ділитись досвідом.  

Безперечно, загроза розповсюдження епідемії змінила наше життя. І люди по-різному сприймають вимушену ізоляцію. Але ми впевнені, що в творчості немає карантину і продовжуємо працювати дистанційно. Час не спинився, проте з’явилась можливість витрачати його з максимальною користю для себе.

Для кожного з нас, як творчих особистостей, важливо відчувати себе в формі. Тому, карантин – це  зручна нагода для того, щоб посилити заняття фізичною підготовкою, пора відновити  навички музикування та читання вголос, шанс пригадати досвід сольного співу, танцю тощо.

І якщо це не самостійна робота, то відеочат – нам у поміч! Тепер ми проводимо там репетиції, відвідуємо тренінги головного балетмейстера, вчимо партії з хормейстером. І відстань між нами – не проблема! Більше того, простір не обмежений кількістю репетиційних кімнат, а під час роботи можна попрацювати в кількох чатах. До того ж вдома ніщо не заважає за власним графіком читати нові п’єси і дивитись кращі постановки онлайн.

Немало наших вистав зазнали додаткових вводів якраз перед оголошенням карантину, тож для багатьох акторів – це зручна нагода зараз спокійно попрацювати  над роллю і провести індивідуальні читки з режисером чи партнерами по виставі.

Нещодавно актори започаткували проєкт #Дистанціюємось_бо_ми_того_варті. Серія гумористичних роликів тричі на тиждень розповідатиме про репетиції, творче життя під час самоізоляції, буденні справи митців. Короткі відео можна подивитись на сторінці театру у Фейсбуці. Там же невдовзі можна буде взяти участь в опитуванні щодо нового логотипу театру. Долучайтесь!

#Дистанціюємось_бо_ми_того_вартіТобі досі цікаво, як проходять репетиції під час карантину?😉 Наш Денис Пономаренко згадує виставу «За двома зайцями» та продовжує розкривати секрети домашніх репетицій#ukrlugteatr #театрвдома #сидивдома #залишайсявдома #акторитежлюди #театральнасамоізоляція

Опубліковано Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр Пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

#Дистанціюємось_бо_ми_того_варті🎭Не тільки театр навчає діяти в запропонованих обставинах, а й карантин😷Актриса театру Инна Амброзиева згадує виставу «Звідки беруться діти» та робить «домашку» з дочкою😁✅Що з цього вийшло дивіться самі👇#ukrlugteatr #театрвдома #сидивдома #залишайсявдома #акторитежлюди #театральнасамоізоляція

Опубліковано Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр Вівторок, 5 травня 2020 р.

#Дистанціюємось_бо_ми_того_варті🎭Друзі, ми продовжуємо знайомити вас з нашими репетиціями в домашніх умовах, на відео сцена з нової вистави «Американська рулетка» О. Марданя, яку ви побачите одразу після закінчення карантину😷Навчаємось разом з Ольга Яковенко та Володимиром Благим відчувати партнера на відстані!😜#ukrlugteatr #театрвдома #сидивдома #залишайсявдома #акторитежлюди #театральнасамоізоляція

Опубліковано Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр Вівторок, 21 квітня 2020 р.

Ми знаємо – карантин тимчасовий, а любов і театр – вічні! Настане день, коли всі повернуться до звичного режиму роботи і відпочинку. Відновивши свою діяльність після ізоляції, Луганський український театр запросить своїх шанувальників відвідати три свіженькі вистави: драму за класичним твором Івана Карпенка-Карого «Безталання», камерну прем’єру сучасної авторки Ганни Устинової «І в біді, і в щасті», а також оновлену комедію Олександра Марданя «Американська рулетка». З нетерпінням чекаємо на зустріч і живе спілкування! А поки що ми дотримуємось простих правил: не виходимо на вулицю без крайньої необхідності, якнайчастіше миємо руки, дружимо з антисептиками, фільтруємо інформацію про вірус і головне – зберігаємо спокій. Закликаємо разом із нами заряджатись оптимізмом, дбати про особисту та інформаційну гігієну, і звичайно ж, берегти себе і своїх близьких! До побачення!

06.05.2020

Як Луганська обласна бібліотека запрацювала в онлайновому форматі

Бібліотеки Луганщини продовжують працювати в умовах карантину. Питання – як саме? Усі користуються різними прийомами, аби зберегти свою цільову аудиторію та бути корисними для своєї громади.

У Луганській обласній універсальній бібліотеці (Good library) стався так званий «ідейний флешбек» – бібліотекарі давно планували втілити формат віртуальної бібліотеки з відповідно ширшою добіркою віртуальних послуг. Освітні тренінги для дітей і дорослих, психологічні зустрічі, музичні ефіри, клуб програмування, IT-Марафон, методичні вебінари для колег-бібліотекарів – частка того, що вже втілено бібліотекою на час карантину і частина плану на майбутнє.

Методична варта – з чого все почалося?

Із заморожування всіх культурно-дозвіллєвих масових подій. Це перший пункт сценарію, прописаний для всіх без винятку бібліотек. Тоді в Good library погодилися одностайно – на максимумі запустити Регіональний тренінговий центр, що діє у бібліотеці. Бібліотекарі, найперше, спланували онлайн-зустрічі на ті теми, що видалися найактуальнішими на початку карантину для самих бібліотекарів області: методика взаємодії з громадою в умовах карантину, з якими онлайновими платформами безпечніше працювати, як не порушувати авторське право у відборі необхідного контенту, і, власне, яким чином продовжити організовувати роботу в бібліотеці в умовах ОТГ.

«Криза – це завжди унікальний шанс щось змінити та вдосконалити. Головне – цим шансом правильно скористатися. Наше завдання як методичного центру – допомогти бібліотекарям області адаптуватися до умов, у які потрапили вони та їхні користувачі й запропонувати своїй громаді нові послуги. І мені здається, наші бібліотекарі досить успішно з цим пораються»


— Світлана Моісєєва, директорка Good library

Психологічна допомога, екологічні лекції, або адаптація до нового правопису

Бібліотекар-психолог Луганської обласної бібліотеки Олександр Солдатов раніше щотижня збирав дітей у бібліотеці на такі собі дружні, затишні зустрічі під назвою Loft.  З англійської це «горище», де друзі діляться секретами, проблемами і можуть почуватися безпечно. Тож, цей формат також вдалося зробити онлайновим. Тепер у ньому беруть участь діти не лише зі Старбільського району, а й школярі з усієї області.

«Ми робимо такі зустрічі різноманітними. Почали от проводити лекції на екологічні теми. Нещодавно говорили про чорнобильську трагедію. Запросив до нас приєднатися навіть одного з ліквідаторів катастрофи»


— розповідає Олександр

Також бібліотекар продовжує телефоном надавати психологічну допомогу іншим людям, зокрема і користувачам бібліотеки.

Проводять бібліотекарі-філологи й адаптивні тренінги з нового Українського правопису. До карантину цей курс проводили лише для бібліотечних фахівців Старобільщини. Тепер до нього приєднуються учасники з різних куточків України.  

Музичні квартирники вдома

Запустила бібліотека і музичні стріми за участі старобільських музикантів. Ініціатором такої події став івент-менеджер Good library Сергій Летучий. Стрім проходить вихідними днями і транслюється у фейсбуці. Виконавці співають авторські пісні та кавери, а ще спілкуються зі своїми слухачами. Самі музиканти називають цей стрім – по-домашньому затишним квартирником. Принаймні, у студії, звідки проходить стрім, є килим, тож ідея виправдалася.

Minecraft, блогерство: поява нових навчальних напрямків

Через карантин Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації призупинило роботу 14 волонтерських клубів програмування для дітей Code Club. Бібліотека перевела молодшу і старшу групу програмістів за курсом Scratch і HTML на онлайн-навчання. Щоб підтримати вихованців інших клубів та школярів по області, команда тренерів Good library відразу запустила обласний Марафон з інформаційних технологій. Протягом квітня на платформі Zoom для дітей 9 – 13 років проводили онлайн-заняття з освітнього Minecraft, блогерства в YouTube та кібербезпеки / медійної грамотності. До команди тренерів Марафону приєднався блогер-волонтер та громадський діяч Максим Жуков. Наприкінці курсів діти презентували власні проєкти. У грі Minecraft учасники стали інженерами своїх ідей, будували інклюзивні та екологічні об’єкти – екоферми, рекреаційні простори, підйомні механізми для людей з інвалідністю.

«Проєкт мені допоміг показати проблему в місті Лисичанська і як його можна змінити в кращий бік»

— Катерина Алейникова, учасниця курсу з Minecraft

Юні блогери створили власні канали на YouTube та встигли записати декілька відео з челенджами, летсплеями та за трендом «Зроби це власноруч».

«Я нарешті запустив канал на ютуб, дізнався про деякі лайфхаки та поради щодо використання застосунків для редагування відео»

— Іван Бутенко, учасник Марафону з Лисичанська

Вчилися розрізняти факти і судження, виявляти фейки, оберігати персональну інформацію та розказували, як не втрапити у пастку шахраїв в Інтернеті протягом ще одного курсу Марафону – кібербезпека та медіаграмотність.

«Я можу більш критично відбирати інформацію з електронних джерел, розумію деякі терміни, засвоїв нові слова»

— Владислав Хомич, учасник курсу з кібербезпеки та медійної грамотності

Так, у Марафоні взяло участь 52 дітей з Лисичанська, Старобільського та Кремінського районів. На фінальних заняттях тренери провели для дітей електронне вручення сертифікатів з оплесками та планами на другий тур Марафону.

«Враження відмінне, після таких марафонів хочеться єдиного – повторення»,

— поділилася  вчителька з смт Красноріченське Ольга Любар.

04.05.2020

«Луганщину єднає слово Кобзаря» — Рекорд України у Рубіжному

10 березня місто Рубіжне приєдналось до встановлення рекорду України з одночасного спільного читання вголос поезії Тараса Шевченка у рамках проведення патріотичної акції «Луганщину єднає слово Кобзаря». Встановлення рекорду було присвячене 206-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. На Володимирській площі, біля будівлі Рубіжанської міської ради, зібралась чисельна кількість шанувальників та поціновувачів творчості українського поета, які разом вголос зачитали уривок із поеми «Сон». До участі у встановленні історичного рекорду могли приєднатися усі бажаючі, тож не дивно було побачити серед учасників людей різного віку – від школярів до пенсіонерів.

Як повідомив Микола Надулічний, голова громадської спілки «Луганська асоціація організації осіб з інвалідністю», якому було доручено зафіксувати рекорд, у встановленні досягнення (за попередніми підрахунками) прийняли участь близько 11 тисяч осіб з 72 населених пунктів Луганської області. Тож рекорд України можна вважати встановленим!

10.03.2020