Підприємниця зі Сватового розвиватиме зелений туризм на своїй пасіці

19.06.2020 2 недели тому.

Заради пасіки Ірина Васильєва два роки тому залишила роботу в Сватівській райдержадміністрації на Луганщині. Зараз уся її родина займається бджільництвом, передає Луганська облдержадміністрація.

Цій справі її родина присвятила багато років. Прадід пані Ірини у 1930-ті роки був головою колгоспу. Під час Голодомору він дозволив односельцям збирати у полі колоски, за що потрапив під дію закону «про п’ять колосків». Прадіда позбавили посади і відправили працювати на колгоспну пасіку.

«Ця пасіка і врятувала тоді моїх предків від голоду. На пасіці було близько 100 вуликів, прадід доглядав за бджолами. У нього було дев’ять дітей. Завдяки меду усі вони вижили у ті страшні часи», – розповідає Ірина Васильєва родинну історію.

Ірина разом із чоловіком Ігорем стала розвивати пасіку. Вони мають вже понад 10 років бджільництва. Колись у них було 5 вуликів, зараз – 320.

Пасіка родини Васильєвих розташована у селі Зміївка на території Сватівського зоологічного заказника.

Із травня 2020 року Ірина бере участь у програмі менторської підтримки малого бізнесу від Проєкту  USAID «Економічна підтримка Східної України». Вона отримує індивідуальні консультації і планує розширити власну справу – запустити цех з переробки меду і облаштувати місце для відпочинку туристів.

Ментор Олена Набокова порадила розивати цей напрям і запрошувати на пасіку місцевих школярів, туристів.

«Я вважаю, що це перспективно. У вересні, коли мед вже викачали, менше роботи, але ще тепло і можна прийти на пасіку. Школярам цікавіше так вивчати біологію. Також можна проводити майстер-класи, пропонувати туристам сувеніри, продукти бджільництва безпосередньо на пасіці. Це все сприятиме розвитку зеленого туризму на Луганщині», – каже Олена Набокова.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей». Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Останні інтерв'ю

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49′ паралель генеральний директор науково-виробничої фірми «Мікрохім» Ігор Погромський

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49′ паралель директор клініко-діагностичного центру «Фармбіотест», професор, доктор біологічних наук Ігор Кузнєцов.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель виконуюча обов’язки директора Луганського обласного молодіжного центру Галина Посвалюк.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель методист міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради Людмила Степанівна Левицька.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель головний лікар Луганського обласного наркологічного диспансеру, завідувач кафедри неврології та наркології Луганського державного медичного університету, доктор медичних наук Микола Олексійович Овчаренко.