«Лицарський хрест добровольця» на Луганщині

«Лицарський хрест добровольця» на Луганщині

07.05.2019 1 год тому.

Цієї суботи, 4 травня, у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі вперше відбувся культурно-просвітницький захід «Лицарський хрест добровольця Луганщини».

Церемонію було започатковано в 2016 році Жіночою Волонтерською Сотнею Самооборони Чернігівщини з метою вшанування тих хлопців і дівчат, які першими, за покликом серця, стали на захист своєї країни від зовнішнього ворога. Цього року такий захід вперше відбувся на Луганщині.

Також цими днями батальйон «Айдар» відзначає п’ятиріччя від свого створення.

До організації заходу у Сєверодонецьку долучилися Ірина Болткова — волонтер, голова Громадської Організації «Луганська обласна спілка учасників бойових дій та волонтерів АТО», Володимир Правенький — доброволець батальйону «Айдар», член ради міністерства ветеранів України, Віктор Ткаченко — верховний отаман Академії українського козацтва Луганскої області. Свій вагомий внесок в цю подію зробили добровольці «Айдару», активісти громадських організацій та творчі колективи міста.

Одна із засновниць церемонії нагородження Оксана Тунік-Фриз розповіла, що цей захід не є політичним і має виключно просвітницьку мету – показати суспільству дійсно гідних людей.

«Ми не просто вручаємо ордени, а робимо просвітницький захід, який має на меті не тільки вшанувати героїв, добровольців, але й виконати просвітницьку, наукову роботу. Ми робимо видовищні заходи, щоб вони закарбували у серцях присутніх пам’ять про героїчних людей», — розповіла Оксана Тунік-Фриз. «Перший захід відбувався у залі на 720 місць, із яких була зайнята половина. Тепер кожен захід збирає повні зали. Для нас найбільша нагорода – сльози радості на очах добровольців, їхніх сімей, бо народна нагорода для них — найцінніше. Війна показала нам справжніх героїв України і ми дякуємо усім тим, хто боронить нашу державу» — резюмувала Оксана.

Наступними регіонами, де має відбутися такий захід, стануть Тернопільщина, Вінничина, Чернігівщина, а в грудні — Київщина. Також організатори наголосили, що відзнака є дійсно народною, бо номінантів визначають свої серед своїх, тому серед добровольців «Лицарський хрест» є дуже поважною нагородою.

Останні інтерв'ю

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49′ паралель директор клініко-діагностичного центру «Фармбіотест», професор, доктор біологічних наук Ігор Кузнєцов.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель виконуюча обов’язки директора Луганського обласного молодіжного центру Галина Посвалюк.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель методист міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради Людмила Степанівна Левицька.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель головний лікар Луганського обласного наркологічного диспансеру, завідувач кафедри неврології та наркології Луганського державного медичного університету, доктор медичних наук Микола Олексійович Овчаренко.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель консультант з регіонального розвитку Благодійної організації «Благодійний фонд всеукраїнське обєднання людей з наркозалежністю ВОЛНА» Олексій Квітковський.