Карантин: Синод ПЦУ вирішив, як святкувати Великдень

10.04.2020 2 месяца тому.

Зважаючи на посилені заходи карантину, Синод Православної церкви України ухвалив рішення щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня. Про це повідомляє UATV із посиланням на рішення Синоду. Так, звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території не проводитимуть, щоби не допускати скупчення людей. На підставі роз’яснень Національної поліції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовлятимуть мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їхньому задоволенні. Окрім цього, у малих населених пунктах інформуватимуть мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції». Оскільки така форма є традиційною за виняткових обставин (наприклад, коли завчасно освячуються великодні страви для передачі їх військовим, що перебувають на фронті) – вирішено організувати, за домовленістю з відповідними закладами, завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу, з проханням, щоби під час придбання віряни були письмово інформовані, що їхні страви вже освячені православним священнослужителем. «У разі, якщо миряни не мали можливості в жоден із перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – дозволити в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах окропити їх святою водою», – йдеться у рішенні. Окрім цього, відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенесли на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня).

Останні інтерв'ю

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49′ паралель директор клініко-діагностичного центру «Фармбіотест», професор, доктор біологічних наук Ігор Кузнєцов.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель виконуюча обов’язки директора Луганського обласного молодіжного центру Галина Посвалюк.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель методист міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради Людмила Степанівна Левицька.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель головний лікар Луганського обласного наркологічного диспансеру, завідувач кафедри неврології та наркології Луганського державного медичного університету, доктор медичних наук Микола Олексійович Овчаренко.

Актуальне інтерв’ю — У студії радіо 49 паралель консультант з регіонального розвитку Благодійної організації «Благодійний фонд всеукраїнське обєднання людей з наркозалежністю ВОЛНА» Олексій Квітковський.