У Рубіжному відбувся обласний чемпіонат з волейболу
Дев'ятий рік поспіль в середині листопада у Рубіжанському Палаці спорту проходить відкритий чемпіонат Луганської області з волейболу серед чоловічих команд. Він присвячений пам'яті майстра спорту Зезюліна Валерія Тимофійовича. У чемпіонаті брали участь шість команд з Луганської, Донецької та Харківської областей. У фіналі зустрілися гравці з Куп'янська, які представили на турнірі Харківську область, та з Покровська Донецької області. Переможцями турніру стала команда Покровська. Засновником цього чемпіонату є родина Валерія Тимофійовича – дружина та двоє синів, а перші чотири роки він проходив ще за життя цього відомого майстра спорту. Дружина Надія Василівна та син Денис з усмішкою на обличчі та гордістю в очах розповідали про свого рідного чоловіка та тата. Вони дуже вдячні всім, хто пам'ятає та цікавиться чемпіонатом. Співорганізатором даного заходу є Світлана Ступнікова, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради, - душа турніру за словами Надії Василівни. Генеральним спонсором чемпіонату виступив клініко-діагностичний центр Фармбіотест.
«Більше стільців!»: Макс Кідрук приїхав з новою книгою на Луганщину
Східний тур письменника Макса Кідрука не оминув і Старобільськ. Після Сєвєродонецька та Щастя автор з командою приїхав до Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки з презентацію нового роману «Доки світло не згасне назавжди». Сталося це 29 жовтня 2019 року від Різдва Христового.

Бонусом презентації стала доповнена реальність. Автор розповів, що до книжки створили мобільний застосунок. Він допомагає оживити сюжет, заглиблює у його нелінійність, відправляє читача в різні місця, де відбуваються події роману. Читачу варто лише навести смартфон на окремі піктограми в книзі – і відбудеться віртуальна магія. А ще в застосунку є чат, де можна побазікати з героями.

Важлива ремарка. Окрім того, що Макс Кідрук – письменник, мандрівник, колумніст, він ще й єдиний представник технотрилера в сучасній українській літературі. Також Кідрук активно популяризує у своїх творах науку, розкриває доволі скрупульозні наукові факти й теорії.

На самій презентації автор навіть продемонстрував прийоми дослідження окремих фактів з науки, медицини та фізіології. Секретики людського мозку, «вбивчі» білки́, видимі/невидимі спектри світла – як це все стосується сюжету «Доки світло не згасне назавжди»? А стосується, і на цьому все. Читайте.

«Рухаюся в бік гостросоціального роману», – говорить автор. І радить зі свого почати читати книги «Де немає Бога» або «Зазирни у мої сни».

Стилістично Кідрук хоче бути схожим на Девіда Мітчелла («Хмарний атлас»), а прикладом самобутнього твору, що живе своїм життям, вважає картину Едварда Гоппера «Опівнічники». До неї автор радить «навідуватися», коли кортить заглибитися у свободу сюжету.

На цьому поки все. Тур триває. Деталі про майбутні зустрічі – тут: http://bit.ly/2MVW5UB.


Прес-центр Good library
«Бібліотеки тягнуть кам'яний хрест?»: минув Луганський обласний бібліотечний форум
26 вересня у залі районного будинку культури Біловодська проходив обласний бібліотечний форум з елементами TED-x. Серед учасників та спікерів – не лише бібліотекарі. Приєдналися влада та представники громадськості – медіаексперти, блогери, журналісти, правозахисники, молодіжні активісти. Обговорювали проблеми сільських бібліотек області, зокрема їхню спроможність залишатися громадськими інтелектуальними центрами.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек ініціювали форум Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації та Луганська обласна універсальна наукова бібліотека (ЛОУНБ). Підтримали ідею і допомогли з організацією Управління культури Луганської ОДА та Відділ культури виконавчого комітету Біловодської селищної ради.

Організатори розповіли, що TED-x обрали невипадково. Цей формат конференції знають у всьому світі, бо він об'єднує навколо глобальних та водночас приземлених проблем абсолютно різних людей, що готові запропонувати конкретні рішення та поділитися інноваційним досвідом.

Так, про ідеї, варті поширення та впровадження, говорили на форумі запрошені спікери. Левон Азізян, вікіпедист, зоо- та правозахисник, організатор конкурсу «Вікі любить пам'ятки» в Україні запропонував бібліотекарям альтернативу державному фінансуванню, зокрема участь у міжнародних грантових програмах, а також коротко окреслив етапи та шляхи поступового оновлення бібліотек. Прозвучала пропозиція запровадити цільове оподаткування – місцевий податок на бібліотеки, який встановлює сама громада. Такий механізм запустили у США, Польщі та Словаччині.

Про дозвілля та нові послуги у Шульгінській бібліотеці-філії Старобільського району розповіла Олена Шовкопляс у контексті комерціалізації сільських бібліотек. Більшість учасників форуму суголосно відкинули таку перспективу – бібліотека має надати лише безкоштовні послуги. Промайнула лише думка про надання оренди бібліотечного приміщення як отримання додаткового прибутку.

Про те, як розвивати власну креативність, розповів сєвєродонецький громадський діяч Аріф Багіров. На думку Аріфа, варто тиснути на власні слабкості, щоб вийти із зони комфорту та розкрити себе по-новому. Бібліотекарі відреагували конфронтально: як застосувати власну креативність у пошуках дров на опалення бібліотеки? «Відчуття, що бібліотечним фахівцям ця тема незрозуміла. Хоча насправді, вони проявлять неабияку креативність, вирішуючи проблеми з матеріальною технічною базою власних бібліотек», – говорить директорка ЛОУНБ та модераторка форуму Світлана Моісєєва.

Голова Чмирівської молодіжної ради Валерія Ткаченко розказала про невдалу спробу організувати молодіжний простір у чмирівській бібліотеці. Виступ Валерії викликав серед учасників форуму також неоднозначну реакцію, зокрема підтримку думки про те, що бібліотека має залишатися «місцем спокою, а не тусовок».

Тему толерантності зачепив блогер із Сєвєродонецька, представник Луганської обласної молодіжної ради Максим Жуков. Максимове «Я майже не буваю у бібліотеці» обурює присутніх через буцімто упереджену оцінку, що бібліотеки досить несміливо навчають громадськість толерантності.

Методисти ЛОУНБ підсумовують, що бібліотекарі не чують молодь, а відтак – не готові її слухати. «Зі скрипом погодилися, що все ж треба спитати у молоді, що вини хочуть бачити в бібліотеках і чому їм там зараз не цікаво».

«Сила бібліотек у інформації. Молодь хоче навчатися, досліджувати можливості світу, приймати їх, усвідомлювати власну спроможність бути причетним до глобальних змін у регіоні. Але умова молодих людей – навчання має бути абсолютно оновленим, із залученням новітньої методики, урешті-решт, цікавим і потрібним для життя. Бібліотекарі можуть у цьому допомогти. Хоча ні, вони апріорі мають це робити», – поділилася модераторка TED-x та бібліотекарка ЛОУНБ Юлія Дубова.

Окрему дискусійну панель організатори влаштували для історій успіхів. Так, про поточні зміни та успішні проєкти у сфері культури Біловодщини в умовах ОТГ розповіла начальниця відділу культури виконкому Біловодської селищної ради Світлана Джуніч. Приклад, коли бібліотекар у селі – сила. Це про Бараниківську бібліотеку, якою опікується бібліотекарка Марина Приймак.

Відбулося на форумі й нагородження переможців Обласного конкурсу на кращий бренд бібліотеки. Перемогу здобула Старобільська центральна районна бібліотека. Привітала та вручила головний подарунок переможцям голова Луганського обласного відділення УБА Інна Риб'янцева.

Завершився Форум «вільним мікрофон». Модератори запропонували поділитися рефлексіями, враженнями. Зійшлися на тому, що пошуки ніші в економічному та соціальному просторі країни, у якій би бібліотека вижила та проявила себе, поки що виводять до повсякчасного поширення неформальної освіти серед населення.

Прес-центр Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки
День перемоги 9 травня у Рубіжному
9 травня у місті Рубіжне Луганської області відбулись урочистості з нагоди 74 річниці
Дня перемоги у Другій світовій війні. Відзначимо, що потрапити на свято було не так просто – всі охочі проходили через металошукач, який був тільки у одному місці. Інші ж входи були під охороною, яка нікого не пропускала. Така система безпеки у Рубіжному продиктована російською агресією і воєнними діями, які досі точаться зовсім неподалік. Також були присутні бригади пожежних і медиків.

На урочистості завітали виконувач обов'язків голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь, міський голова Рубіжного Сергій Хортів, який чомусь російською привітав усіх зі святом.

Хоча українці намагаються відійти від радянського минулого, все ж таки ми знову з ним стикнулися – деяких людей на свято скерували керівники організацій, у яких вони працюють. Зокрема і старшокласників також, як і 50 років назад, «підштовхують до дії» директори шкіл.

Після урочистого мітингу на площі пролунав святковий концерт,у якому взяли участь актори обласного музично-драматичного театру,а також творчі колективи місцевого будинку культури. У програмі святкового концерту були розповіді з фронту, патріотичні пісні,танцювальні композиції. По закінченні заходу пролунав гімн України, після якого усі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання. Закінчилась церемонія урочистим покладанням квітів до пам'ятника Визволителям міста Рубіжного.

Також було організовано пригощання гостей «польовою кашою» та «фронтовою горілкою». (Не обійшлося без ексцесів – спритні підлітки також вирішили не ловити гав).

Загалом захід відбувся на досить високому рівні, і жителі та гості міста лишились задоволеними цієюю подією.

Зауважимо, напередодні до Дня пам'яті та примирення і річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні виконувач обов'язків голови Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь звернувся до жителів області та ветеранів з промовою щодо необхідності вшанування пам'ять загиблим воїнам та визначного внеску українців у перемогу над нацизмом під час Другої світової війни.
«Роль України у цій війні – визначна, її внесок у здобуття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом – беззаперечний. Друга світова війна принесла величезні втрати для нашої країни – для кожної області, для кожного району, кожного міста і села. Кожна п'ята українська сім'я втратила члена своєї родини. Це та ціна, яку українці заплатили за бажання жити на мирній землі», - зазначив Сергій Філь.
«Лицарський хрест добровольця» на Луганщині

Цієї суботи, 4 травня, у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі вперше відбувся культурно-просвітницький захід «Лицарський хрест добровольця Луганщини».

Церемонію було започатковано в 2016 році Жіночою Волонтерською Сотнею Самооборони Чернігівщини з метою вшанування тих хлопців і дівчат, які першими, за покликом серця, стали на захист своєї країни від зовнішнього ворога. Цього року такий захід вперше відбувся на Луганщині.

Також цими днями батальйон «Айдар» відзначає п'ятиріччя від свого створення.

До організації заходу у Сєверодонецьку долучилися Ірина Болткова - волонтер, голова Громадської Організації «Луганська обласна спілка учасників бойових дій та волонтерів АТО», Володимир Правенький - доброволець батальйону «Айдар», член ради міністерства ветеранів України, Віктор Ткаченко - верховний отаман Академії українського козацтва Луганскої області. Свій вагомий внесок в цю подію зробили добровольці «Айдару», активісти громадських організацій та творчі колективи міста.

Одна із засновниць церемонії нагородження Оксана Тунік-Фриз розповіла, що цей захід не є політичним і має виключно просвітницьку мету – показати суспільству дійсно гідних людей.

«Ми не просто вручаємо ордени, а робимо просвітницький захід, який має на меті не тільки вшанувати героїв, добровольців, але й виконати просвітницьку, наукову роботу. Ми робимо видовищні заходи, щоб вони закарбували у серцях присутніх пам'ять про героїчних людей», - розповіла Оксана Тунік-Фриз. «Перший захід відбувався у залі на 720 місць, із яких була зайнята половина. Тепер кожен захід збирає повні зали. Для нас найбільша нагорода – сльози радості на очах добровольців, їхніх сімей, бо народна нагорода для них - найцінніше. Війна показала нам справжніх героїв України і ми дякуємо усім тим, хто боронить нашу державу» - резюмувала Оксана.

Наступними регіонами, де має відбутися такий захід, стануть Тернопільщина, Вінничина, Чернігівщина, а в грудні - Київщина. Також організатори наголосили, що відзнака є дійсно народною, бо номінантів визначають свої серед своїх, тому серед добровольців «Лицарський хрест» є дуже поважною нагородою.

Команда Радіо'49 паралель побувала у Кадетському Корпусі в Кремінній

Серед легендарних Кремінських лісів розташувалася будівля цього освітнього закладу. Тут нас радо зустрічали:

заступник начальника ліцею-інтернату, полковник Юрій Луговий та керівник закладу полковник Валерій Ємбаков.

Вихователі, вчителі та психолог Юлія Клименко, зокрема, також розповіли цікаві факти з життя своїх підопічних, про їхні здобутки та спільні досягнення…

Поки ліцеїстів тут навчають вправно володіти зброєю-муляжем, але готовність захищати свою країну ці хлопці мають справжню. А ще вони вчаться світському етикету та читають багато книжок...

Більше про вихованців "Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії" - у наступних репортажах та інтерв'ю.

Слідкуйте за анонсами у нашому Facebook, а також на сайті та в ефірі
Конкурс патриотической бардовской песни 21.12.2018
В пятницу, 21 декабря, в Северодонецкой галерее искусcтв состоялся конкурс бардовской патриотической песни.

В конкурсе принимали участие талантливые участники - от учеников музыкальных школ и до руководителей городских коммунальных предприятий. Судило участников не менее талантливое жюри, включая Валерия Сидоренко, который продемонстрировал своё умение игры на аккордеоне после выступления участников. И нужно отметить, что справился он на отлично и поднял всем присутствующим настроение.

Все участники были награждены грамотами и призами, а некоторых отметили дополнительными наградами. Хочется заметить, что проведение таких конкурсов благотворно влияет на общество, позволяя людям реализовывать свой творческий потенциал в интересной для них сфере.
Урочисте покладання квітів до пам'ятника О.В. Радієвському
6 грудня 2018 року у Сєвєродонецьку пройшли урочисті заходи до Дня Збройних сил України. О 10:00 відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника О.В. Радієвському. На заході були присутні військові, курсанти Луганського державного унiверситету внутрiшнiх справ імені Е.О. Дідоренка, високопосадовці Сєвєродонецька і Луганської області та просто не байдужі люди.

Сергій Філь, виконуючий обов'язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації, закликав вшанувати пам'ять тих, хто загинув у конфлікті на Донбасі. «За 4 роки неоголошеної гібридної війни наша армія здобула безцінного бойового досвіду. За чотири роки ми змогли збудувати нову, сучасну українську армію, яка наразі є однією з найсильніших у Європі»,!!!! - наголосив Філь. Закінчуючи свою доповідь, Філь поздоровив усіх жителів України зі святом збройних Сил та побажав щастя і мирного неба над головою.

Також привітав сєвєродончан голова міста Валентин Казаков. «Сєвєродончани щиро вдячні воїнам українських збройних сил, воїнам інших військових сполучень, які змогли звільнити наше місто від окупаційних угрупувань у 2014 році» - сказав він!!!!! і побажав успіхів усім військовослужбовцям. Після усіх поздоровлень хвилиною мовчання було вшановано усіх загиблих воїнів.

Закінчився захід урочистим покладанням квітів до пам'ятника генерал-майора Олександра Радієвського. Олександр Віталійович Радієвський - український військовий, полковник, командир 21-ї окремої криворізької бригади охорони громадського порядку Нацгвардії військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Він загинув 23 липня 2014 року під час бою за звільнення Лисичанська, потрапивши з бійцями у засідку на мосту. Прикриваючи свого командира, також загинули командир батальйону підполковник Павло Сніцар та стрілець-солдат Ігор Коцяр. Радієвський особисто керував діями бійців по знищенню ворожих блокпостів під час звільнення Миколаївки, Семенівки, Слов'янська. 15 липня 2014 року Указом Президента за особисту мужність та самовідданість був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.25 липня 2014 року Олександру Радієвському присвоєно звання генерал-майора (посмертно).
Відкриття виставки «Заради рідної землі»
В продовженні урочистих заходів до Дня збройних Сил України відбулося відкриття виставки «Заради рідної землі» у будівлі Луганської облдержадміністрації. Презентували експозицію працівники Луганського обласного краєзнавчого музею, які її і підготували. На великому банері представлені фотографії та короткі відомості про загиблих воїнів під час проведення АТО/ООС. Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

В.о. голови Луганської обласної державної адміністрації Сергій Філь виказав сум за загиблими і наголосив на тому, що «ніколи не можна допускати війни». Також слово мав Свистула Олександр Васильович, голова громадської організації «Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО луганської області». «Сьогодні свято, але, нажаль, іде війна…».

Він згадав особисті історії загиблих бійців та висловив подяку Луганській обласній державній військово-цивільній адміністрації за співпрацю у встановленні пам'ятників загиблим воїнам на території Луганської області. «Хлопцям, які на передовій, захищають нас – хотілося б побажати мудрості, сили, віри у перемогу, нашу перемогу», - наголосив Олександр Васильович.

Також на відкритті було присутньо багато студентів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, який було евакуйовано з Луганська і розташовано у приміщеннях Луганської облдержадміністрації у місті Сєверодонецьку.
Выставка в «галерее искусств»
10 ноября в северодонецкой «галерее искусств» прошла презентация выставки династии художников Шматко - Леонида, Ивана и Александры. Каждый из них получил художественное образование и участвовал в больших проектах. Леонид Шматко даже разрабатывал дизайн для советского игрового автомата.

Хоть работы и одной фамилии, работа каждого художника отличается своим неповторимым стилем. Работы Александры более дерзкие, экспрессивные, можно даже сказать, абстрактные. Леонид отличается четкостью и продуманностью линий. Иван же в основном занимается дизайном и творчеством в сфере hi-tech продукции.

Комната, где проходила презентация, была заполнена гостями. Также в знак уважения люди приносили цветы и подарки. Выставка проходит с 10-го ноября до 15-го декабря в «Галлерее исскуств» по ул.Курчатова, д.17.
Индийский праздник "Дивали"
12 ноября, в городском Дворце культуры города Рубежное состоялось публичное празднование национального индийского праздника "Дивали". Праздник был организован руководством Луганского государственного медицинского университета и его иностранными студентами из Индии.

Дивали - праздник огня, символ победы над злом, о чём и рассказали студенты ЛГМУ. Легенда праздника такова: у индийского божества Рамы украл невесту демон, но Рама нашел его и победил в схватке, которая длилась целый год. Так он вернул свою невесту.

Во время празднования ректор Луганского медицинского университета вручал грамоты активистам студенчества. Так же приехал лидер общества индийских студентов в Киеве, который в своем выступлении пожелал мира и добра. В программе праздника были песни, танцы и даже театральная постановка.