Резерв

1939-1945 Ніколи знову

07.05.2020 1 год тому.

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року і тривала до 2 вересня 1945 року. Третій Рейх окупував Польську Республіку, а 17 вересня до цих дій долучився Радянський Союз. Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Загальне число загиблих під час Другої світової складає близько 65-70 млн осіб.

У Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

До Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні радіо 49’паралель запрошує долучитися до патріотичних акцій: «Квітка пам’яті», «Пам’ять про героїв нас єднає», «Журавлі пам’яті», «Джерело пам’яті», «Одне життя, один Меморіал!» та «Букет ветерану».

Квітка пам’яті

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак.

Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам’яті, з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника Першої світової війни Джона Мак-Крея «У полях Фландрії». Зображення уособлює квітку маку та кривавий слід від кулі. Згодом квітка уособила скорботу за полеглими усіх збройних конфліктів.

До Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні запрошуємо долучитись до акції «Квітка пам’яті»

Для участі в акції необхідно переглянути майстер-клас за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=zE9BNsTph7k та власноруч виготовити символ пам’яті – червоний мак  і розмістити своє фото або відео  за хештегом #квіткапамяті Організаторами акції є Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний центр народної творчості.

Пам’ять про героїв нас єднає

До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні запрошуємо долучитися до акції  «Пам’ять про героїв нас єднає».

Для цього до 9 травня, на своїй сторінці в соціальних мережах, потрібно розмістити  фото та опис героїчного життєвого шляху своїх земляків, рідних та близьких, які брали участь у Другій світовій війні.

Фото розміщується за хештегом #памятьпрогероївнасєднає

Організаторами акції є Управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний центр народної творчості.

Час невладний над щирою вдячністю людських сердець, і скільки б не минуло років, пам’ять про величний подвиг воїнів-захисників житиме! 

Журавлі пам’яті

До Дня пам’яті і примирення у Управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва запускають акцію «Журавлі пам’яті»

Ідея акції – власноруч зробити і розмістити 8 травня на своєму вікні, балконі, дереві біля будинку паперових «журавликів», виконаних за технологією оригамі, які символізують душі загиблих у Другій світовій війні. Свої фото можна розміщувати під хештегом #нашіжуравлі

Майже кожна українська родина понесла втрати під час Другої світової війни. Ця історична подія віддаляється від нас в часі, але пам’ять про кожного конкретного загиблого має бути невід’ємною частиною всіх нас.

Такі «журавлики» виробляються з простого паперу, інструкція із виготовлення за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iIEbu7cdjx0

Джерело пам’яті

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні і увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортації та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни Управління культури, національностей та релігій ЛОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва започатковує дитячу акцію-челендж «Джерело пам’яті» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дітям Луганщини пропонується прочитати книгу або подивитись стрічку про Другу світову війну, а враження від прочитаного і побаченого відтворити у свої творчості: зробити малюнок або зіграти музичний твір. Результати дитячої творчості будуть розміщені у соціальних мережах.

Одне життя, один Меморіал!

З нагоди 75 річниці від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і засвідчення поваги до всіх борців, загиблих воїнів і жертв війни, управління культури, національностей та релігій ЛОДА та Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва започатковує дитячу акцію-челендж «Одне життя, один Меморіал!»

Аби сприяти формуванню у дітей почуття патріотизму і розкриттю сутності війни як лиха, що забирає найцінніше – людське життя, і унеможливлення повторення молодим поколінням помилок минулого, організатори пропонують дітям створити тематичну картину, на якій буде зображений уявний меморіал загиблим у Другій світовій війні. Малюнок може бути виконаний будь-яким доступним автору способом на папері (олівцями, аквареллю, гуашшю, пастеллю, маслом тощо) у будь-якій техніці. Щодо формату і технік жорстких вимог немає. Головне − малюнок, який покаже авторське бачення меморіалу!

За результатами челенджу буде створено єдиний візуальний меморіал Переможцям, який буде розміщений у соціальній мережі.

Букет ветерану

До 75-річчя від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на сторінці Луганського обласного Центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва у мережі Facebook проходитиме віртуальна виставка «Букет ветерану». Учням загальноосвітніх шкіл та шкіл мистецтв Луганської області пропонується створити віртуальний букет для ветерана Другої світової війни, який би вони хотіли подарувати, аби не складні карантинні обмеження.

Із фото учнівських робіт буде створено віртуальну виставку, яку можна буде переглянути онлайн сторінці Луганського обласного Центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва у мережі Facebook.

Друга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину. Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

Останні інтерв'ю

Всі інтерв'ю

Наші гості — Римма Зюбіна та Олег Коркушко

У студії радіо 49’паралель — одни з найвідоміших акторів України,…

Наші гості — Ірма Вітовська та Віталіна Біблів

08 жовтня до студії радіо 49’паралель завітали зіркові гості, які…

Актуальне інтерв’ю — Сергій Дорофєєв

Про фестивальне життя театру, про 80-річчя, про третій Всеукраїнський фестиваль…

Наші гості — Чемпіони Європи з пауерліфтингу

У місті Плзень Чеської Республіки з 3 по 8 серпня…

Актуальне інтерв’ю

Вступати чи не вступати — ось у чому питання. Перефразовуючи…